Solární ohřev vody pro bazény, koupaliště, aquaparky

Solární ohřev vody pro bazény, koupaliště, aquaparky.

Aktuálně: Zúročte své prostředky ještě lépe s dotacemi z programu Nová zelená úsporám - poradíme Vám 3 kroky k získání dotace!

Solární kolektory pro ohřev vody v bazénech mají značný ekonomický význam i bez využití dotací. Dosahují totiž maximálního výkonu právě v koupací sezóně, kdy tohoto výkonu kolektorů nejlépe využijete.

Solární kolektory pro ohřev bazénové vody Vám jsou schopny v našich klimatických podmínkách pokrýt:

  • 100% nákladů na ohřev teplé vody pro sezónní venkovní bazén (+ prodloužení koupací sezóny o další 2 měsíce za rok)
  • 50% nákladů na ohřev vody v celoročním interiérovém bazénu
  • + 60% - 70% celoročních nákladů na teplou vodu ( v rodinných domech)
  • + do 30% nákladů na přitápění (v rodinných domech)

Slnečné kolektory pre rodinné domy, ohrev vody v bazéne Pro rodinné domy je optimální trojkombinace: ohřev pitné vody, topení a ohřev bazénu. Samozřejmě má smysl i samotný ohřev pitné vody.

THERMO|SOLAR má bohaté zkušenosti se soustavami pro ohřev vody v bazénech v Česku, na Slovensku, v Evropě ale i po celém světě.

Teplo, které Vám kolektory vyrobí nemusíte využít pouze v létě pro ohřev vody v bazénu, ale také pro ohřev TUV a přitápění.

Tak tomu se říká "zabít více much jednou ranou". A přitom výrazně ušetříte na výrobě tepla díky sluneční energii, která je zcela zdarma.

Všem zájemcům od rodinných domů až po aquaparky nabízíme nadstandardní servis a pomoc.

Ohrev vody v bazénoch pomocou slnečných kolektorov Ohřev vody ve vnitřním i venkovním bazénu hotelu Jezerka zabezpečuje 120 slunečních kolektorů THERMO|SOLAR integrovaných do zábradlí balkónů.

Ohřev vody v bazénech a vířivkách pomocí slunečních kolektorů

Bazény jsou všeobecně velmi vhodné objekty pro solární ohřev. Jejich relativně nízká provozní teplota vytváří ideální podmínky pro využití slunečních kolektorů.

Vyhřívat je možné venkovní i vnitřní bazény, s dohřevem pomocí jiného zdroje tepla, případně i bez tohoto dohřevu.

Bazén pre rodinný dom, ohrev vody pomocou slnečných kolektorov Bazén pro rodinný dům v Jižních Čechách, ohřev vody je zabezpečený pomocí slunečních kolektorů THERMO|SOLAR TS 300.

Samotná bazénová voda nemůže cirkulovat přímo přes kolektory, proto musí být mezi kolektory a bazén zařazen vhodný výměník tepla.

Potřebný počet kolektorů závisí především na umístění bazénu (venku nebo uvnitř budovy v interiéru), ploše jeho hladiny a existenci překrytí hladiny, které zabrání tepelným ztrátám. Orientačně lze uvést, že plocha kolektorů představuje 30-50% plochy venkovního bazénu a 80-100% v případě vnitřního bazénu.

Výstavba a solární ohřev bazénů vyžaduje dobrou koordinaci prací více různých profesí tak, aby bylo dosaženo nejlepšího možného výsledku. Toto vše jsme však pro Vás schopni zajistit.

Slnečné kolektory pre hotely a firmy Instalace slunečních kolektorů THERMO|SOLAR na koupališti Jindřichův Hradec.

V praxi se velmi často využívají sluneční kolektory pro ohřev pitné vody v kombinaci s ohřevem venkovního bazénu a v přechodných obdobích pro podporu vytápění (temperování nebo tzv. přitápění) domu.

Ohřev vody v bazénech pomocí tepelných čerpadel

Všechny bazény je možné ohřívat také tepelnými čerpadly. Velkou výhodou je poměrně nízká potřebná teplota bazénové vody a díky tomu dosahují tato tepelná čerpadla vyššího tzv. topného faktoru.

Více informaci - tepelná čerpadla >>

Cena a návratnost investice do solárních zařízení.

Proč se vyplatí investovat do solárních zařízení?

Ve zkratce: Protože Slunce neposílá žádné faktury. 

Nechte si poradit, jaký systém bude pro Vás nejlepší.

Mám zájem o nabídku ➜

 

Doporučíme Vám systém, který nebude ani malý a tím pádem nedostatečný, ale ani zbytečně velký a tím pádem předražený.

ŘEŠENÍ NA MÍRU PRO VÁS!

Konzultace s odborníkem, nezávazná nabídka a obhlídka stavby ZDARMA.